Twardościomierz Rockwella

W 1914 dwóch mieszkańców amerykańskiego Connecticut opatentowało system zwany skalą twardości Rockwella. Nazwa pochodzi od nazwiska wynalazców, czyli Hughona M. Rockwella i Stanleya P. Rockwella. Urządzenie to służy do oznaczania twardości metali, ceramiki, a także tworzyw sztucznych. Badanie możliwe jest dzięki testowi, który wykonuje się metodą opartą na pomiarze różnicy zagłębienia wgłębnika przy dwóch obciążeniach testowych. Skala twardości może również być nazywana inaczej – twardościomierzem.
Twardościomierz Rockwella
obrazek prezentujacy

Twardościomierz Rockwella – dane techniczne

Skala twardości Rockwella będzie nieocenionym narzędziem dla każdego pracownika, który zajmuje się kontrolą jakości produktów. Twardościomierz jest urządzeniem, które doskonale sprawdza się przy pomiarze właściwości mechanicznych badanego obiektu. Dzięki jego użyciu można dowiedzieć się między innymi, jaka jest trwałość badanego obiektu. Twardościomierz Rockwella dostarczany jest do sklepu ITA bezpośrednio od producenta, czyli renomowanej firmy INSTRON – dostępne w ofercie urządzenia są zatem oryginalne i sprawdzone.

Jaki jest poziom dokładności twardościomierza Rockwella?

Skala twardości Rockwella charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, a przede wszystkim bardzo dobrym poziomem dokładności. Pomiar tą metodą jest niezwykle szybki, a także nie wymaga niemal żadnej ingerencji operatora. Niestety, dla niektórych współczesnych technologii urządzenie to cechuje się zbyt małą rozdzielczością. Najlepsze twardościomierze Rockwella nie są wrażliwe na masę obiektu podczas wykonywania pomiaru. Dzięki wysokiej jakości wykonania są to produkty bezawaryjne i niezawodne.

Twardościomierz Rockwella – zastosowanie

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli twardościomierzy Rockwella. W związku z tym poszczególne urządzenia sprawdzą się w różnych warunkach. Wyróżnić można dwa główne rodzaje twardościomierzy – przenośne oraz stacjonarne. Przenośne skale twardości Rockwella charakteryzują się bardzo poręczną głowicą pomiarową. Dzięki niewielkim gabarytom i małej masie jest to urządzenie bardzo łatwe do transportowania. Przy wyborze właściwego twardościomierza warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Twardościomierz Rockwella – cena

Skala twardości Rockwella znajdująca się w ofercie sklepu ITA jest urządzeniem pomiarowym bardzo wysokiej jakości. W związku z tym cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród dotychczasowych użytkowników. Cena twardościomierza Rockwella w dużej mierze zależy od poziomu automatyzacji oraz celu, w jakim będzie używany. Warto mieć świadomość, że przenośne modele zazwyczaj są tańsze. Twardościomierze Rockwella znajdujące się w asortymencie sklepu ITA dostępne są w konkurencyjnej cenie w pełni odpowiadającej ich jakości.